Вірменське серце з українською душею

опубліковано 13 лют. 2020 р., 05:24 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 10 бер. 2020 р., 03:24 ]

До свята весни та жіноцтва Державна бібліотека України для юнацтва відкриває персональну виставку творів талановитої української художниці, вірменського походження Марини Саркісян.

 Марина САРКІСЯН здобула професійну освіту на кафедрі дизайну Університету «Україна». На сьогодні є членкинею Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Спілки дизайнерів України. Отримала звання «Жінка Року 2017» в номінації «Жінка митець». Марина Саркісян брала участь у «Фестивалі писанок», де отримала диплом «Найкраща писанка в стилі петриківського розпису». За результатами трьох турів голосування (журі, народне голосування та інтернет - голосування) диплом «Абсолютного переможця» було вирішено також присудити роботі Марини Саркісян.

Авторка є багаторазовою учасницею вітчизняних та міжнародних  виставок, фестивалів та арт - проєктів. За свій  творчий доробок має численні нагороди та дипломи.

Художниця працює у різних жанрах. Але перевагу віддає декоративному петриківському розпису. Цю художню техніку вона втілює на різноманітних матеріалах: папір, дерево, скло, тканини, дизайн  інтер’єрів тощо.

Майстриня народилася в Україні, але постійно відчуває на собі вплив     культури своїх предків. Для

неї петриківський розпис – це українська душа, яка зливається з вірменським корінням її роду. Тому, логічним є у творах  художниці відображення Хачкарів -  всесвітньо визнаного  символу культури Вірменії. У своїй творчості вона не зупиняється на усталених сюжетах, постійно шукає новаторські підходи до створення робіт, удосконалює художню та професійну майстерність задля того, щоб і надалі радувати прихильників своєю творчістю. Марина  Саркісян зазначає: «Хочу пустити зернятка вірменського і українського декоративного мистецтва у серця і душі мільйонів людей, щоб кожен відчув і почув Душу і Серце двох народів, адже Петриківський розпис – душа України, а Хачкари – серце Вірменії».
 Акцентом у представленій експозиції є багатий духовний світ жінки, місія якої − нести красу, гармонію та любов у світ.

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати унікальну виставку картин  художниці Марини Саркісян, що експонується у Виставковій залі Державної бібліотеки України для юнацтва

                  з 05 березня по 29 березня 2020 року

за адресою: Голосіївський проспект 122/1 

З відкриття виставки: