Виставка картин «Згадай про весну»

опубліковано 12 січ. 2017 р., 03:45 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 23 січ. 2018 р., 05:15 ]
На виставці представлені роботи двох художників, Маріанни Барбарової та Олександра Маслюкова, виконані в різноманітних техніках. 
Виставка складається з двох частин: трьох витинанок та двох пастельних квіткових натюрмортів виконаних в техніці пастелі. Роботи блоку витинанок присвячені скіфському минулому української землі. Це погляд на давню юність людського суспільства, його весну. Дві работи, виконані художницею Маріанною Барбаровою, є початком скіфського циклу художниці. Третя витинанка вирізана Олександном Маслюковим. Другий блок – це квіткові натюрморти в техніці пастелі. Зараз, напередодні зими, це нагадування про минулу чарівну весну гріє душу, як тепле сонце. Пастелі виконані Олександром Маслюковим. Нещодавня чудова весна і безповоротно минула весна людства ... 

На цій камерній виставці художники Маріанна Барбарова і Олександр Маслюков ризикнули поєднати два далеких явища в одному виставковому просторі і порівняти враження ... 

Роботи художників відрізняються любов’ю до витончених форм, до живої природи та прагненням відобразити за допомогою різних художніх засобів особисте хвилювання від краси природних та штучних об’єктів. Кожний з експонентів має унікальне відчуття прекрасного. Роботи художниці Марианни Барбарової завжди вирізняються тонко нюансованими співвідношеннями. Продумана до дрібниць композиція – візитна картка цієї талановитої художниці. Твори Олександра Маслюкова характеризуються тонким символізмом і, в багатьох випадках, глибоким перетворенням природних форм. 
Здебільшого його експерименти є  пошуком нових можливостей художнього матеріалу. Підходи передачі природних форм у художників різні, як і їх техніки: від майже реалістичного копіювання об’єкта до його глибокого перетворення. Тим не менше, розмаїття технік і стилів не тільки не руйнує загального органічного простору виставки в цілому, а й робить її експозицію емоційно насиченою і контрастною.
 Всі роботи підібрані таким чином, що їх стилістична різноманітність збагачує виставковий простір красою авторських задумів і безмежними можливостями їх втілення. Отже, панове, приємного перегляду!


Список експонованих робіт:
 1. «Зародження» із циклу «Життя скіфів» техніка витинанка, кольоровий папір 50х70, Маріанна Барбарова. 
2. «Сватання Грифона», (Сватовство Грифона) техніка витинанка, кольоровий папір, 60х80, Олександр Маслюков. 
3. «Філософія залізничного віку» із циклу «Життя скіфів» техніка витинанка, кольоровий папір 50х70, Маріанна Барбарова. 
4. «Древовидни півоній» (Древовидный пион), техніка пастель, папір, 35х50, Олександр Маслюков. 
5. «Троянда»,(Роза), техніка пастель, папір, 35х50, Олександр Маслюков