Усі ми художники свого життя.

опубліковано 13 бер. 2019 р., 04:21 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 17 бер. 2019 р., 14:49 ]

15 березня о 10:20 у рамках загальнобібліотечної програми Тижня філософії життя у відділі мистецтв відбудеться тематична зустріч – інтерв’ю з Тамарою Василівною Степаненко -  автором  ідеї створення  Рушника національної єдності, керівником художньої майстерні «Український сувенір».

21 січня 2019 року у дзвіниці Успенського собору Національного Києво-Печерського заповідника було презентовано Рушник національної єдності довжиною 9 метрів, який має дуже потужне художнє наповнення.

Автором візерунку, за яким він створювався, є заслужена художниця України Олександра Теліженко з Черкас. Він у процесі був доповнений ідеями інших учасників - жителів із різних регіонів.

    Саме з Лаври  розпочалася культурно-мистецька та соціально-політична акція “Рушник національної єдності — соборна Україна” з нагоди  100-річчя Акту Злуки, який вже об'їхав всю країну.

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2623921-rusnik-nacionalnoi-ednosti-virusae-u-tur-z-nagodi-100ricca-sobornosti-ukraini.html


      Над його створенням працювали більше двох тисяч осіб - науковців, етнографів, фольклористів, вишивальників, дизайнерів - упродовж 2007-2008 років. Зокрема, участь у створенні цього оберега взяли понад 1300 вишивальниць з усіх регіонів України та діаспор США, Канади, Італії, Німеччини, Польщі та Румунії. Зокрема, в Луганську до вишивання долучилися 120 людей - найбільше з усієї території України, а в Донецьку - більше сорока вишивальниць.

     «У Рушнику закодовано минуле, сьогодення і майбуття України.

 Минуле – це Трипільська культура, Київська Русь, Козаччина. Сьогодення – Дерево життя, на якому 27 неповторних квіточок, що символізують адміністративно-територіальний поділ України. Майбуття – наш Герб, наші зорі» - Тамара Степаненко.

     Тамара Степаненко вишивкою займається більше 50 років.

    Родом дизайнерка з Кіровоградської області. Майстерності вишивки її вчили мама і бабуся. У Києві в серпні 1989 року відкрила власну майстерню "Український сувенір".Comments