Зіркові ювіляри

Список підсторінок


Кміт Михайло

опубліковано 24 лип. 2020 р., 05:21 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 24 лип. 2020 р., 05:39 ]

 До 110-річчя від дня народження

Михайло Кміт - український художник, який довший час проживав і творив в Австралії. В українському мистецтві Михайла Кміта можна зарахувати до найсильніших колористів середини ХХ століття, а в світовому він стоїть найближче до Пабло Пікассо, Кес Ван Донґена і Анрі Матісса. У 1969 році австралійський художник і художній критик Джеймс Глісон описав Кміта як «одного з найрозкішніших колористів нашого часу».


Джина Лоллобриджида

опубліковано 13 лип. 2020 р., 04:00 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 13 лип. 2020 р., 04:09 ]

Джина Лоллобриджида (Gina Lollobrigida) - одна з найзнаменитіших італійських актрис з багатою біографією. Вона обдарована не лише акторським талантом, але й має цілий ряд інших чеснот, таких як чудові вокальні дані ,  бездоганне почуття прекрасного, яке вона втілила у власних скульптурах і фотографіях. Вона знялась більш як в 100 фільмах, спробувала себе як сценарист і режисер, журналіст. 
В цьому  році Джині Лоллобриджиді виповнилось 93 роки. Про свій вік актриса говорить так: " Я весь час чимсь зайнята. То знімаюсь в фільмах, то фотографую, то ліплю свої скульптури, то займаюсь музикою. Мені просто ніколи старіти!"

Шуман Роберт

опубліковано 1 лип. 2020 р., 06:10 Tatyana Yakushko

8 червня 2020р. виповнюється 210 років від дня народження видатного німецького композитора, диригента, педагога і впливового музичного критика Роберта Шумана. 
Творчість композитора невід’ємна від його особистості. Послідовник лейпцизької школи, Шуман був яскравим представником ідей романтизму в музичному мистецтві. «Розум помиляється, почуття - ніколи» - таким було його творче кредо, якому він залишався вірним усе своє недовге життя. Такими є і його твори, наповнені глибоко особистими переживаннями - то світлими і піднесеними, то похмурими і гнітючими, але завжди щирими в кожній своїй ноті.

8 червня 1810 році в невеликому саксонському містечку Цвіккау відбулася радісна подія - в сімейству Августа Шумана народилася п'ята дитина, хлопчик, якого назвали Робертом. Батьки тоді і підозрювати не могли, що ця дата, як і ім'я їхнього молодшого сина, увійде в історію і стане надбанням світової музичної культури. Вони були абсолютно далекі від музики.
Батько майбутнього композитора Август Шуман займався книговиданням і був упевнений, що син успадкує його професію. Відчувши в хлопчика літературну обдарованість, він зумів з раннього дитинства прищепити йому любов до письменництва і навчив глибоко і тонко відчувати художнє слово. Як і батько, хлопчик зачитувався Жан Полем і Байроном, вбираючи зі сторінок їхніх творів всю чарівність романтизму. Захоплення літераторством він зберіг на все життя, але його власним життям стала музика.
Велика частина фортепіанних творів Шумана - це цикли з невеликих п'єс лірико-драматичного, образотворчого і «портретного» жанрів, пов'язаних між собою внутрішньої сюжетно-психологічної лінією. Один з найтиповіших циклів - «Карнавал» (1834), в якому строкатою низкою проходять сценки, танці, маски, жіночі образи.

1840 рік ознаменувався для композитора бажаним шлюбним союзом з Кларою Вік. Відчуваючи незвичайний душевний підйом, він створює цикли пісень, які зробили його ім'я безсмертним. Серед них - «Любов поета», «Мірти», «Любов і життя жінки».
Всією своєю творчістю Шуман підтвердив сказані ним колись слова: «Осяяти світлом людського серця - ось покликання художника».

Слухайте музику Роберта Шумана та завітайте до "Молодіжної вітальні" відділу мистецтв для ознайомлення з книжковою виставкою, присвяченою творчості Роберта Шумана:
1. Амброс, А. В. Роберт Шуман: Жизнь и творчество [Текст] / А. В. Амброс. – Москва : Музыка, 1988. – 62с.
2. Крюков, А. Н. Роберт Шуман (1810-1856) [Текст] : краткий очерк жизни и творчества / А. Н. Крюков. – Ленинград : Государственное музыкальное изд-во, 1961. – 100 с.
3. Шуман, Р. Альбом для юношества [Текст] : для фортепиано / Р. Шуман. – Ленинград : Музыка, 1986. – 77с.
4. Шуман, Р. Альбом для юношества: Соч.68. (С приложением "Жизненных правил для музыкантов") [Ноти] : Для фортепиано / Р. Шуман ; Ред. А.Б.Гольденвейзер. – Симферополь : Сонат, 1998. – 63 с.
5. Шуман, Р. О музыке и музыкантах. В 2-х т. [Текст] : Собрание статей. Т.2. : А / Р. Шуман. – Москва : Музыка, 1978. – 327с.
6. Видатні композитори світу [Текст] : Навчально-ігрова програма. – Київ : Просвіта, 2007. – 1 CD-Rom. – (Дитяча колекція).
7. Композитори [Текст] : [довідкове вид. / гол. ред. Б. Будний]. – Пер. з.нім. вид. – Тернопіль; Штуттгарт : Богдан : Вид-во Й.Б. Метцлер, 2010. – 432с. – (Метцлер компакт).
8. Зарубіжні композитори [Текст] : довідник школяра / [упоряд. В. Островський]. – Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2009. – 52с.
9. Музика [Текст] : Дитяча енциклопедія / Авт.-упор. М.О. Володарська. – Харків : Фоліо, 2005. – 319с. – (Дитяча енциклопедія).
10. Музика [Текст] : Дитяча енциклопедія : Історія музики. Музична абетка. Музичні жанри та ін. / [авт.-упоряд. М.О. Володарська]. – Харків : Фоліо, 2008. – 319с. – (Дитяча енциклопедія).
11. Музика [Текст] : словник-довідник школяра / [упоряд. В.М. Островський]. – Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2010. – 160c.
12. Все о музыке [Текст] : Популярная энциклопедия / Авт.-сост. К. Спенс. – Минск : Белфакс, 1999. – 144 с. 5.
13. Коллинз, С. Классическая музыка от и до [Текст] / С. Коллинз ; Пер.с англ.Т.Новиковой. – Москва : Изд.-торг.дом"Гранд":"Фиар-пресс", 2001. – 288 с. – (Грандиозный мир).

Тернер Вільям

опубліковано 19 черв. 2020 р., 06:04 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 19 черв. 2020 р., 07:58 ]

До 245-річчя від дня народження.

Вільям Тернер  - відомий англійський художник-романтик, для творчості якого характерний новаторський підхід до зображення пейзажів. Він використовував переважно акварель і масло, віддаючи перевагу яскравій палітрі кольорів. Незважаючи на те, що його пізні картини неоднозначно сприймалися сучасниками, його вклад в світовий живопис важко переоцінити. Тернер був відомий як "художник світла" і по праву вважається предтечею імпресіонізму.

Пропонуємо вашій увазі презентацію про творчість Вільяма Тернера, підготовлену відділом мистецтв ДБУ для юнацтва.


Фелліні Федеріко

опубліковано 4 черв. 2020 р., 07:34 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 4 черв. 2020 р., 08:38 користувачем Людмила Виноградова ]

До 100-річчя від дня народження.
20 січня 1920 року народився великий Федеріко Фелліні. Режисер говорив, що все життя знімає один і той же фільм, тільки з різними акторами і різними декораціями.
Володар премій "Оскар", "Золотий глобус", "Золотий лев", Золота пальмова гілка", - Федеріко Фелліні є визнаним класиком світового кіномистецтва, його ім'я вже більше півстоліття символізує неповторний стиль і високий професіоналізм.

Відділ мистецтв ДБУ для юнацтва пропонує до вашої уваги презентацію про життя і творчість видатного італійського режисера.                                                                                                                           
                                                   

Зінкевич Василь

опубліковано 18 трав. 2020 р., 02:05 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 10:44 ]

«Ми є сила, хоча б тому, що маємо таку пісню, де три хвилини не просто забави, а нашої суті. Українська пісня справді обіймає своїми крилами світ. Доводилось бувати в багатьох країнах. І без перекладу, не розуміючи ані слова, публіка встає. Я кажу: ви ж не розумієте, про що я співав. А вони відповідають: в українських піснях є щось таке, що лікує. Ми не можемо без пісні, вона душа наша. Взагалі, треба частіше заглядати в дзеркало своєї душі, щоб впізнавати себе. Непростий тепер час, але ми ніколи не втратимо своєї неповторності. Бо ми — українці», — переконаний Василь Зінкевич.
Вітаємо ювіляра!

Копержинська Нонна

опубліковано 7 трав. 2020 р., 02:20 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 11:23 ]

1 травня 1920 року народилася Нонна Кронідівна Копержинська. “Українська Фаїна Раневська” – саме так називали її колеги по цеху за те, що вона ніколи не соромилася говорити правду в обличчя. 
Звання народної артистки Копержинська отримала в 1967р. Але справді народною вона, напевне, була завжди, відколи з’явилася вперше на сцені театру ім.І.Франка.
Н.К. Копержинська знялася у 18 фільмах і 2 серіалах. Серед її ролей – Секлета Лимериха у геніальній картині «За двома зайцями», буфетниця Рогнеда у «Королеві бензоколонки»… Образи, створені нею у  п’єсах «Пора жовтого листя»,«Дороги, які ми вибираємо» та багатьох інших, залишилися в пам’яті вдячних глядачів і шанувальників.


Ума Турман

опубліковано 29 квіт. 2020 р., 06:43 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 26 трав. 2020 р., 07:11 ]

29 квітня 2020 року святкує свій 50-літній ювілей талановита американська актриса Ума Турман. Дивне ім'я Ума, яке означає "та, що звучить", дав їй батько, німець за походженням, професор, спеціаліст зі східних релігій, що в молодості був буддійським ченцем. Не менш цікавою є і біографія матері, шведки за походженням, в минулому відомої моделі, а нині психотерапевта.
Природжений аристократизм, витонченість, високий зріст, струнка статура відрізняють розумницю і красуню Уму Турман. Не тільки нестандартною зовнішністю, а також своїм багатогранним талантом вона так подобається режисерам, глядачам і критикам. Ума Турман стала музою талановитого  і непересічного режисера Квентіна Тарантіно, творчий тандем з яким приніс їй світову славу. Вона успішна актриса і щаслива мати трьох дітей.

Аль Пачіно

опубліковано 24 квіт. 2020 р., 06:12 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 10:42 ]

25 квітня 2020 року виповнюється 80 років Аль Пачіно, - американському актору театру і кіно, режисеру, сценаристу і продюсеру, володареві театральної премії "Тоні", кінопремій  BAFTA, "Оскар", "Золотий лев", "Золотий глобус" і "Еммі".
 Повне ім"я - Альфредо Джеймс Пачіно.
Він закохав у себе світ, виконуючи ролі негативних персонажів: хрещений батько і диявол в образі людини, грабіжник банку і власник казино у виконанні зірки Голлівуду ставали подією кінематографу. Актор поєднує в своїх ролях бурхливий темперамент з психологічною глибиною й переконливістю.
Аль Пачіно сім разів був номінований на "Оскар", який отримав, нарешті, в 1992 році за кращу чоловічу роль, зігравши сліпого підполковника Френка Слейда у фільмі "Запах жінки".
Легендарний виконавець і зараз продовжує активно зніматись в престижних проектах.


Леонардо да Вінчі

опубліковано 22 квіт. 2020 р., 05:02 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 11:26 ]

15 квітня минуло 568 років від дня народження
генія епохи Відродження Леонардо да Вінчі.

Спадок, який залишила ця людина, що випередила свій час, - величезний. У Франції зберігається його архів, що складає 24 томи in folio. З них перекладено на багато мов світу лише 6 томів. В цих томах багато графіки - анатомічної, медичної і особливо інженерної. А перекладати його дуже важко, бо він писав не на сучасній італійській мові, і він був шульга, і писав в дзеркальному відображенні. Але з того, що дійшло до нас, відомо, що він перший винайшов танк, підводний човен, парашут, вертоліт і ще багато чого, що реалізувати було не під силу тогочасним технологіям.

Проте всі знають Леонардо як геніального художника.

"Є художники мистецтво яких довершене, сама манера їх письма довершена. Леонардо пише довершено. Це і є справжня велика культура, художньо-духовна ріка, що протікає крізь віки, котра тече крізь народи і котра об"єднує всіх в єдиному розумінні і в єдиній загадці. І, звичайно, перш за все Леонардо і є такий художник", - Паола Волкова.

1-10 of 51