Зіркові ювіляри


Зінкевич Василь

опубліковано 18 трав. 2020 р., 02:05 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 10:44 ]

«Ми є сила, хоча б тому, що маємо таку пісню, де три хвилини не просто забави, а нашої суті. Українська пісня справді обіймає своїми крилами світ. Доводилось бувати в багатьох країнах. І без перекладу, не розуміючи ані слова, публіка встає. Я кажу: ви ж не розумієте, про що я співав. А вони відповідають: в українських піснях є щось таке, що лікує. Ми не можемо без пісні, вона душа наша. Взагалі, треба частіше заглядати в дзеркало своєї душі, щоб впізнавати себе. Непростий тепер час, але ми ніколи не втратимо своєї неповторності. Бо ми — українці», — переконаний Василь Зінкевич.
Вітаємо ювіляра!

Копержинська Нонна

опубліковано 7 трав. 2020 р., 02:20 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 11:23 ]

1 травня 1920 року народилася Нонна Кронідівна Копержинська. “Українська Фаїна Раневська” – саме так називали її колеги по цеху за те, що вона ніколи не соромилася говорити правду в обличчя. 
Звання народної артистки Копержинська отримала в 1967р. Але справді народною вона, напевне, була завжди, відколи з’явилася вперше на сцені театру ім.І.Франка.
Н.К. Копержинська знялася у 18 фільмах і 2 серіалах. Серед її ролей – Секлета Лимериха у геніальній картині «За двома зайцями», буфетниця Рогнеда у «Королеві бензоколонки»… Образи, створені нею у  п’єсах «Пора жовтого листя»,«Дороги, які ми вибираємо» та багатьох інших, залишилися в пам’яті вдячних глядачів і шанувальників.


Ума Турман

опубліковано 29 квіт. 2020 р., 06:43 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 26 трав. 2020 р., 07:11 ]

29 квітня 2020 року святкує свій 50-літній ювілей талановита американська актриса Ума Турман. Дивне ім'я Ума, яке означає "та, що звучить", дав їй батько, німець за походженням, професор, спеціаліст зі східних релігій, що в молодості був буддійським ченцем. Не менш цікавою є і біографія матері, шведки за походженням, в минулому відомої моделі, а нині психотерапевта.
Природжений аристократизм, витонченість, високий зріст, струнка статура відрізняють розумницю і красуню Уму Турман. Не тільки нестандартною зовнішністю, а також своїм багатогранним талантом вона так подобається режисерам, глядачам і критикам. Ума Турман стала музою талановитого  і непересічного режисера Квентіна Тарантіно, творчий тандем з яким приніс їй світову славу. Вона успішна актриса і щаслива мати трьох дітей.

Аль Пачіно

опубліковано 24 квіт. 2020 р., 06:12 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 10:42 ]

25 квітня 2020 року виповнюється 80 років Аль Пачіно, - американському актору театру і кіно, режисеру, сценаристу і продюсеру, володареві театральної премії "Тоні", кінопремій  BAFTA, "Оскар", "Золотий лев", "Золотий глобус" і "Еммі".
 Повне ім"я - Альфредо Джеймс Пачіно.
Він закохав у себе світ, виконуючи ролі негативних персонажів: хрещений батько і диявол в образі людини, грабіжник банку і власник казино у виконанні зірки Голлівуду ставали подією кінематографу. Актор поєднує в своїх ролях бурхливий темперамент з психологічною глибиною й переконливістю.
Аль Пачіно сім разів був номінований на "Оскар", який отримав, нарешті, в 1992 році за кращу чоловічу роль, зігравши сліпого підполковника Френка Слейда у фільмі "Запах жінки".
Легендарний виконавець і зараз продовжує активно зніматись в престижних проектах.


Леонардо да Вінчі

опубліковано 22 квіт. 2020 р., 05:02 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 11:26 ]

15 квітня минуло 568 років від дня народження
генія епохи Відродження Леонардо да Вінчі.

Спадок, який залишила ця людина, що випередила свій час, - величезний. У Франції зберігається його архів, що складає 24 томи in folio. З них перекладено на багато мов світу лише 6 томів. В цих томах багато графіки - анатомічної, медичної і особливо інженерної. А перекладати його дуже важко, бо він писав не на сучасній італійській мові, і він був шульга, і писав в дзеркальному відображенні. Але з того, що дійшло до нас, відомо, що він перший винайшов танк, підводний човен, парашут, вертоліт і ще багато чого, що реалізувати було не під силу тогочасним технологіям.

Проте всі знають Леонардо як геніального художника.

"Є художники мистецтво яких довершене, сама манера їх письма довершена. Леонардо пише довершено. Це і є справжня велика культура, художньо-духовна ріка, що протікає крізь віки, котра тече крізь народи і котра об"єднує всіх в єдиному розумінні і в єдиній загадці. І, звичайно, перш за все Леонардо і є такий художник", - Паола Волкова.

Лифар Серж

опубліковано 16 квіт. 2020 р., 03:53 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 11:31 ]

Сергій Михайлович Лифар (більш відомий у світі та і в Україні як Серж Лифар) один із найвидатніших танцюристів минулого століття.
Сучасники називали його “богом танцю”, “добрим генієм балету XX століття”.
Народившись в Києві, в молодості емігрувавши до Франції, він через усе життя проніс у своєму серці любов до рідного міста. " Навіть прекрасний, блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро", - говорив він. І на своїй могилі на паризькому кладовищі він заповів написати всього чотири слова – Serg Lifar de Kiev (Серж Лифар із Києва).

Відео Документів GoogleПікассо Пабло

опубліковано 13 квіт. 2020 р., 04:50 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 26 трав. 2020 р., 07:09 користувачем Людмила Гелбутовская ]


Пабло Руїс Пікассо  - іспанський художник, який більшість свого життя прожив та працював у Франції. Вважається одним з визначних художників ХХ століття, засновником кубізму.

Автопортрет художника в 15 років.
Отрощенко Сергій

опубліковано 11 квіт. 2020 р., 12:03 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 11:31 ]

До 110-ї річниці від дня народження Сергія Борисовича Отрощенка, українського живописця, графіка, театрального художника.

Митець писав роботи переважно в жанрах монументального і станкового живопису, проте не цурався й пастелі, гуаші та акварелі. Роботи "Вівчар", "Рання весна в Карпатах", "Київ", "Гуцулка", "Месники", "Партизани" - є найбільш визначними творами художника.
Цісик Квітка

опубліковано 11 квіт. 2020 р., 11:46 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 11:26 ]

Незрівнянна Квітка... і щем, і ніжність, і журба.

Квітка Цісик - американка, що народилися в сім'ї українських післявоєнних мігрантів.
Вона співала в чотирьох музичних жанрах: популярній музиці, класичній опері, українській народній музиці та комерційних джинглах для радіо та телереклами.

Відео YouTubeМікеланджело Буонарроті

опубліковано 3 квіт. 2020 р., 08:08 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 11:20 користувачем Людмила Гелбутовская ]

Мікеланджело Буонарроті - один з найвеличніших геніїв епохи Відродження. 

Народившись 6 березня 1475 року він прожив довге життя, померши в 1564 г. За свої 88 років він створив чудові шедеври в живописі, скульптурі, архітектурі. Мікеланджело є також відомим мислителем і  поетом Ренесансу.+

Хто з любителів мистецтва не бачив його знамениті скульптури Давида і Мойсея, а також приголомшливі фрески стелі Сікстинської капели? До речі, статуя "Давид", за словами великих сучасників майстра, "відняв славу у всіх статуй, сучасних і античних, грецьких і римських". І сьогодні вона вважаеться одним із найдовершеніших витворів мистецтва.


1-10 of 46