Зіркові ювіляри

Список підсторінок


Мурашко Олександр

опубліковано 5 жовт. 2020 р., 06:27 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 5 жовт. 2020 р., 06:37 ]

До 145-річчя від дня народження
7 вересня 1875 року у Києві народився Олександр Мурашко, живописець, який виробив власний неповторний стиль у поєднанні імпресіонізму, модерну та реалізму.

Відео Документів Google


Кміт Михайло

опубліковано 24 лип. 2020 р., 05:21 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 24 лип. 2020 р., 05:39 ]

 До 110-річчя від дня народження

Михайло Кміт - український художник, який довший час проживав і творив в Австралії. В українському мистецтві Михайла Кміта можна зарахувати до найсильніших колористів середини ХХ століття, а в світовому він стоїть найближче до Пабло Пікассо, Кес Ван Донґена і Анрі Матісса. У 1969 році австралійський художник і художній критик Джеймс Глісон описав Кміта як «одного з найрозкішніших колористів нашого часу».


Джина Лоллобриджида

опубліковано 13 лип. 2020 р., 04:00 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 13 лип. 2020 р., 04:09 ]

Джина Лоллобриджида (Gina Lollobrigida) - одна з найзнаменитіших італійських актрис з багатою біографією. Вона обдарована не лише акторським талантом, але й має цілий ряд інших чеснот, таких як чудові вокальні дані ,  бездоганне почуття прекрасного, яке вона втілила у власних скульптурах і фотографіях. Вона знялась більш як в 100 фільмах, спробувала себе як сценарист і режисер, журналіст. 
В цьому  році Джині Лоллобриджиді виповнилось 93 роки. Про свій вік актриса говорить так: " Я весь час чимсь зайнята. То знімаюсь в фільмах, то фотографую, то ліплю свої скульптури, то займаюсь музикою. Мені просто ніколи старіти!"

Шуман Роберт

опубліковано 1 лип. 2020 р., 06:10 Tatyana Yakushko

8 червня 2020р. виповнюється 210 років від дня народження видатного німецького композитора, диригента, педагога і впливового музичного критика Роберта Шумана. 
Творчість композитора невід’ємна від його особистості. Послідовник лейпцизької школи, Шуман був яскравим представником ідей романтизму в музичному мистецтві. «Розум помиляється, почуття - ніколи» - таким було його творче кредо, якому він залишався вірним усе своє недовге життя. Такими є і його твори, наповнені глибоко особистими переживаннями - то світлими і піднесеними, то похмурими і гнітючими, але завжди щирими в кожній своїй ноті.

8 червня 1810 році в невеликому саксонському містечку Цвіккау відбулася радісна подія - в сімейству Августа Шумана народилася п'ята дитина, хлопчик, якого назвали Робертом. Батьки тоді і підозрювати не могли, що ця дата, як і ім'я їхнього молодшого сина, увійде в історію і стане надбанням світової музичної культури. Вони були абсолютно далекі від музики.
Батько майбутнього композитора Август Шуман займався книговиданням і був упевнений, що син успадкує його професію. Відчувши в хлопчика літературну обдарованість, він зумів з раннього дитинства прищепити йому любов до письменництва і навчив глибоко і тонко відчувати художнє слово. Як і батько, хлопчик зачитувався Жан Полем і Байроном, вбираючи зі сторінок їхніх творів всю чарівність романтизму. Захоплення літераторством він зберіг на все життя, але його власним життям стала музика.
Велика частина фортепіанних творів Шумана - це цикли з невеликих п'єс лірико-драматичного, образотворчого і «портретного» жанрів, пов'язаних між собою внутрішньої сюжетно-психологічної лінією. Один з найтиповіших циклів - «Карнавал» (1834), в якому строкатою низкою проходять сценки, танці, маски, жіночі образи.

1840 рік ознаменувався для композитора бажаним шлюбним союзом з Кларою Вік. Відчуваючи незвичайний душевний підйом, він створює цикли пісень, які зробили його ім'я безсмертним. Серед них - «Любов поета», «Мірти», «Любов і життя жінки».
Всією своєю творчістю Шуман підтвердив сказані ним колись слова: «Осяяти світлом людського серця - ось покликання художника».

Слухайте музику Роберта Шумана та завітайте до "Молодіжної вітальні" відділу мистецтв для ознайомлення з книжковою виставкою, присвяченою творчості Роберта Шумана:
1. Амброс, А. В. Роберт Шуман: Жизнь и творчество [Текст] / А. В. Амброс. – Москва : Музыка, 1988. – 62с.
2. Крюков, А. Н. Роберт Шуман (1810-1856) [Текст] : краткий очерк жизни и творчества / А. Н. Крюков. – Ленинград : Государственное музыкальное изд-во, 1961. – 100 с.
3. Шуман, Р. Альбом для юношества [Текст] : для фортепиано / Р. Шуман. – Ленинград : Музыка, 1986. – 77с.
4. Шуман, Р. Альбом для юношества: Соч.68. (С приложением "Жизненных правил для музыкантов") [Ноти] : Для фортепиано / Р. Шуман ; Ред. А.Б.Гольденвейзер. – Симферополь : Сонат, 1998. – 63 с.
5. Шуман, Р. О музыке и музыкантах. В 2-х т. [Текст] : Собрание статей. Т.2. : А / Р. Шуман. – Москва : Музыка, 1978. – 327с.
6. Видатні композитори світу [Текст] : Навчально-ігрова програма. – Київ : Просвіта, 2007. – 1 CD-Rom. – (Дитяча колекція).
7. Композитори [Текст] : [довідкове вид. / гол. ред. Б. Будний]. – Пер. з.нім. вид. – Тернопіль; Штуттгарт : Богдан : Вид-во Й.Б. Метцлер, 2010. – 432с. – (Метцлер компакт).
8. Зарубіжні композитори [Текст] : довідник школяра / [упоряд. В. Островський]. – Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2009. – 52с.
9. Музика [Текст] : Дитяча енциклопедія / Авт.-упор. М.О. Володарська. – Харків : Фоліо, 2005. – 319с. – (Дитяча енциклопедія).
10. Музика [Текст] : Дитяча енциклопедія : Історія музики. Музична абетка. Музичні жанри та ін. / [авт.-упоряд. М.О. Володарська]. – Харків : Фоліо, 2008. – 319с. – (Дитяча енциклопедія).
11. Музика [Текст] : словник-довідник школяра / [упоряд. В.М. Островський]. – Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2010. – 160c.
12. Все о музыке [Текст] : Популярная энциклопедия / Авт.-сост. К. Спенс. – Минск : Белфакс, 1999. – 144 с. 5.
13. Коллинз, С. Классическая музыка от и до [Текст] / С. Коллинз ; Пер.с англ.Т.Новиковой. – Москва : Изд.-торг.дом"Гранд":"Фиар-пресс", 2001. – 288 с. – (Грандиозный мир).

Тернер Вільям

опубліковано 19 черв. 2020 р., 06:04 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 19 черв. 2020 р., 07:58 ]

До 245-річчя від дня народження.

Вільям Тернер  - відомий англійський художник-романтик, для творчості якого характерний новаторський підхід до зображення пейзажів. Він використовував переважно акварель і масло, віддаючи перевагу яскравій палітрі кольорів. Незважаючи на те, що його пізні картини неоднозначно сприймалися сучасниками, його вклад в світовий живопис важко переоцінити. Тернер був відомий як "художник світла" і по праву вважається предтечею імпресіонізму.

Пропонуємо вашій увазі презентацію про творчість Вільяма Тернера, підготовлену відділом мистецтв ДБУ для юнацтва.


Фелліні Федеріко

опубліковано 4 черв. 2020 р., 07:34 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 4 черв. 2020 р., 08:38 користувачем Людмила Виноградова ]

До 100-річчя від дня народження.
20 січня 1920 року народився великий Федеріко Фелліні. Режисер говорив, що все життя знімає один і той же фільм, тільки з різними акторами і різними декораціями.
Володар премій "Оскар", "Золотий глобус", "Золотий лев", Золота пальмова гілка", - Федеріко Фелліні є визнаним класиком світового кіномистецтва, його ім'я вже більше півстоліття символізує неповторний стиль і високий професіоналізм.

Відділ мистецтв ДБУ для юнацтва пропонує до вашої уваги презентацію про життя і творчість видатного італійського режисера.                                                                                                                           
                                                   

Зінкевич Василь

опубліковано 18 трав. 2020 р., 02:05 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 10:44 ]

«Ми є сила, хоча б тому, що маємо таку пісню, де три хвилини не просто забави, а нашої суті. Українська пісня справді обіймає своїми крилами світ. Доводилось бувати в багатьох країнах. І без перекладу, не розуміючи ані слова, публіка встає. Я кажу: ви ж не розумієте, про що я співав. А вони відповідають: в українських піснях є щось таке, що лікує. Ми не можемо без пісні, вона душа наша. Взагалі, треба частіше заглядати в дзеркало своєї душі, щоб впізнавати себе. Непростий тепер час, але ми ніколи не втратимо своєї неповторності. Бо ми — українці», — переконаний Василь Зінкевич.
Вітаємо ювіляра!

Копержинська Нонна

опубліковано 7 трав. 2020 р., 02:20 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 11:23 ]

1 травня 1920 року народилася Нонна Кронідівна Копержинська. “Українська Фаїна Раневська” – саме так називали її колеги по цеху за те, що вона ніколи не соромилася говорити правду в обличчя. 
Звання народної артистки Копержинська отримала в 1967р. Але справді народною вона, напевне, була завжди, відколи з’явилася вперше на сцені театру ім.І.Франка.
Н.К. Копержинська знялася у 18 фільмах і 2 серіалах. Серед її ролей – Секлета Лимериха у геніальній картині «За двома зайцями», буфетниця Рогнеда у «Королеві бензоколонки»… Образи, створені нею у  п’єсах «Пора жовтого листя»,«Дороги, які ми вибираємо» та багатьох інших, залишилися в пам’яті вдячних глядачів і шанувальників.


Ума Турман

опубліковано 29 квіт. 2020 р., 06:43 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 26 трав. 2020 р., 07:11 ]

29 квітня 2020 року святкує свій 50-літній ювілей талановита американська актриса Ума Турман. Дивне ім'я Ума, яке означає "та, що звучить", дав їй батько, німець за походженням, професор, спеціаліст зі східних релігій, що в молодості був буддійським ченцем. Не менш цікавою є і біографія матері, шведки за походженням, в минулому відомої моделі, а нині психотерапевта.
Природжений аристократизм, витонченість, високий зріст, струнка статура відрізняють розумницю і красуню Уму Турман. Не тільки нестандартною зовнішністю, а також своїм багатогранним талантом вона так подобається режисерам, глядачам і критикам. Ума Турман стала музою талановитого  і непересічного режисера Квентіна Тарантіно, творчий тандем з яким приніс їй світову славу. Вона успішна актриса і щаслива мати трьох дітей.

Аль Пачіно

опубліковано 24 квіт. 2020 р., 06:12 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 10:42 ]

25 квітня 2020 року виповнюється 80 років Аль Пачіно, - американському актору театру і кіно, режисеру, сценаристу і продюсеру, володареві театральної премії "Тоні", кінопремій  BAFTA, "Оскар", "Золотий лев", "Золотий глобус" і "Еммі".
 Повне ім"я - Альфредо Джеймс Пачіно.
Він закохав у себе світ, виконуючи ролі негативних персонажів: хрещений батько і диявол в образі людини, грабіжник банку і власник казино у виконанні зірки Голлівуду ставали подією кінематографу. Актор поєднує в своїх ролях бурхливий темперамент з психологічною глибиною й переконливістю.
Аль Пачіно сім разів був номінований на "Оскар", який отримав, нарешті, в 1992 році за кращу чоловічу роль, зігравши сліпого підполковника Френка Слейда у фільмі "Запах жінки".
Легендарний виконавець і зараз продовжує активно зніматись в престижних проектах.


1-10 of 52