Горська Алла

опубліковано 21 січ. 2019 р., 06:13 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 11:19 користувачем Людмила Гелбутовская ]

Алла Горська була справжнім жіночим духом свого покоління. Це вона, коли наприкінці 1960-х р. почалися арешти, їздила у табори до своїх друзів. Піклувалася про в'язнів і їх родини, у неї вдома кожен міг отримати притулок. Це її роботи радянська влада знищувала, а спроектовані нею вітражі як ідейно небезпечні — розбивала. Але вона залишалася незламною, тому КҐБ її вбив, а історія її смерті, як багато подібних у то час, хоча б Володимира Івасюка, так і не була розслідувана. Це був так званий "тихий погром".

Дівчина з номенклатурної сім’ї, до того щедро обдарована природою й добре вихована зразкова біографія, блискучо закінчені школи художнього інституту, чоловік - талановитий маляр Віктор Зарецький, квартира в центрі Києва. Втім жила Алла Горська у період відлиги, тому художниця шукає правди і не йде на примирення з напівправдою. Отак сильна натура вибирає дорогу проти течії. І усі колись сприятливі для неї обставини стають несприятливими. Навіть за номенклатурне походження доводиться витримувати шалений тиск, куди важчий за тиск матеріальних злиднів.

Відео Документів Google


Comments