Ужвій Наталія

опубліковано 22 січ. 2019 р., 02:51 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 11:28 користувачем Людмила Гелбутовская ]

До 120-річчя від дня народження.

Від юності Наталя занурилась у вир народної традиції, де звичаї, фольклор та мову бережуть, як найвищі чесноти. Слухаючи запальних музик, вона і собі водила танок, виконувала святкові обряди, співала пісень та милувала зачарованого глядача. Відтоді глибоко в дівочій душі закорінилося бажання стати актрисою, адже від долі, виданої батьками та мудрим всесвітом, не втечеш.

Але як, скажіть, люди добрі? Здобуваючи самоосвіту, 1915 р. настирна Наталя екстерном склало іспити на звання сільської вчительки та в 16 років дістала від Клеванського училища для духовних дівчат дозвіл викладати учням початкових і середніх класів. До праці сільська вчителька стала негайно - в довколишній селах Милятин та Вілія, де вона викладала практично всі предмети: географія, арифметика, рідна мова.

Це дозволило не лише ширше пізнати народні звичаї, національний характер, але й глибше пізнати українців різних верств. Згодом у власних спогадах Наталя Михайлівна наголошувала на фаховій спорідненості педагога та актора:

- Актор теж безпосередньо спілкується з людьми. Він покликаний бути вихователем добрих почуттів, громадянськості, правдивості в поглядах і судженнях. Тільки в актора аудиторія незрівнянно більша.

Відео Документів Google


Comments