Ніколаєв Володимир

опубліковано 22 січ. 2019 р., 04:09 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 10:55 користувачем Людмила Гелбутовская ]
До 170-річчя від дня народження    

    Років сто тому архітектора Володимира Ніколаєва знав майже кожен киянин. У старому Києві нелегко було знайти вулицю, на якій за його проектом не звели хоча б одну будівлю. Сучасники називали Ніколаєва творцем київського неоренесансу і резонно зауважували: «Він збудував у Києві ціле нове місто».     
    За майже 40-річну діяльність в Києві Ніколаєв побудував у візантійському або руському архітектурному стилі 18 церков (збереглись Вознесенська на Байковому кладовищі, Трапезна в Лаврі, комплекс Покровського монастиря), 3 монументи (пам‘ятники Богданові Хмельницькому, М.Глинці, Миколі І), 27 громадських споруд та багато приватних будинків. З них найвідоміші – Купецьке зібрання (тепер Національна філармонія України), корпуси Єврейської лікарні (тепер частина Київської обласної лікарні), лікарня для чорноробів (тепер Інститут охорони материнства й дитинства – Охматдит), особняки Ф.Терещенка (тепер музей Російського мистецтва), Лібермана (тепер будинок Союзу письменників України), Гальперіна (тепер будинок комітетів Верховної Ради України), будинок театру ім. Лесі Українки та інші.

Відео Документів Google


Comments